Dnia 2024-05-04 16:30 na stadionie Estadi Municipal de Montilivi miało miejsce spotkanie Girona - Barcelona: 4-2

W niedzielnym starciu na Estadi Municipal de Montilivi drużyny Girona i Barcelona rywalizowały ze sobą w ramach 34. kolejki La Liga. Mecz zakończył się zaskakującym rezultatem 4-2 na korzyść Girony, który pokonał faworyzowaną Barcelonę.

Mecz piłki nożnej: Girona - Barcelona 4-2 (1-2)

Estadi Municipal de Montilivi gościło niezwykle emocjonujące starcie między drużynami Girony oraz Barcelony. Spotkanie, które od samego początku wypełnione było napięciem i widowiskową grą, dostarczyło kibicom wiele emocji oraz pięknych bramek.

Początek meczu nie mógł być bardziej porywający, już w 3. minucie gola dla gości zdobył A. Christensen po asyście Lamine'a Yamala, zaskakując defensywę Girony. Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli - w zaledwie 4. minucie A. Dovbyk wyrównał po precyzyjnym podaniu od Ivána Martína.

Barcelona ponownie objęła prowadzenie tuż przed przerwą, gdy w 45. minucie na listę strzelców wpisał się R. Lewandowski. Wynik 1-2 na korzyść gości utrzymywał się do przerwy, jednak druga połowa przyniosła jeszcze więcej emocji.

W 65. minucie Portu wyrównał stan meczu po asyście A. Dovbyka, co tylko rozgrzało atmosferę na stadionie. Kilka chwil później, w 67. minucie, Miguel Gutiérrez poprowadził Gironę do prowadzenia po kapitalnym trafieniu.

Gospodarze nie zwalniali tempa i w 75. minucie Portu ponownie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 4-2 na korzyść Girony. Barcelona nie zdołała odrobić strat, mimo starań i determinacji w końcówce meczu.

W trakcie meczu sędzia Alejandro Hernandez z Hiszpanii musiał kilkukrotnie sięgać po żółte kartki, kartoniki te otrzymali kolejno: Jules Koundé (Barcelona) w 28. minucie, Ronald Araújo (Barcelona) w 39. minucie oraz Sergi Roberto (Barcelona) w 43. minucie.

Gospodarze nie zostali ukarani czerwoną kartką, podobnie jak i drużyna gości, choć emocje na boisku były niesamowicie intensywne. Girona odnosi zwycięstwo 4-2 nad Barceloną, co na pewno zostanie długo wspominane przez kibiców obu zespołów.

Wspaniałe widowisko na Estadi Municipal de Montilivi zakończone zwycięstwem gospodarzy, które teraz przechodzą do przygotowań na kolejne spotkania. Girona zmierzy się z Alaves, Villarrealem oraz Valencią, natomiast Barcelona czekają starcia z Realem Sociedad, Almerią oraz Rayo Vallecano.