Spotkanie Girona - Granada CF zakończone wynikiem 7-0 na obiekcie Estadi Municipal de Montilivi dnia 2024-05-24 19:00

W minioną sobotę na Estadi Municipal de Montilivi drużyna Girony zapisała się w historii, rozbijając Granadę CF aż 7-0 w meczu 38. kolejki La Liga. Już do przerwy gospodarze prowadzili 3-0, pokazując swoją dominację na boisku. To spektakularne zwycięstwo z pewnością pozostanie w pamięci kibiców na długie lata.

Porażająca dominacja Girony w ostatnim meczu sezonu

Na Estadi Municipal de Montilivi, 24 maja 2024 roku, odbył się emocjonujący mecz 38. kolejki La Liga, w którym Girona zmierzyła się z Granada CF. Pod okiem sędziego głównego, Alejandro Muniza Ruiza, gospodarze z Girony zdominowali boisko, wygrywając spotkanie w imponującym stylu 7-0.

Przebieg meczu: minuta po minucie

Pierwsze minuty meczu były pełne napięcia, gdy obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Jednak to Girona jako pierwsza przejęła inicjatywę na boisku. W 30. minucie Eric García otworzył wynik spotkania, wykorzystując doskonałą asystę od V. Tsyhankova i wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie.

Ledwie trzy minuty później, w 33. minucie, V. Tsyhankov podwyższył wynik na 2-0, po precyzyjnym podaniu od Miguela Gutiérreza. Girona nie zwalniała tempa, a ich ofensywa była nie do powstrzymania. W 44. minucie A. Dovbyk zakończył pierwszą połowę, strzelając trzecią bramkę dla gospodarzy.

Do przerwy Girona prowadziła pewnie 3-0, a kibice na Estadi Municipal de Montilivi nie mogli być bardziej zadowoleni z widowiska, które oglądali.

Po przerwie Girona kontynuowała swoją dominację. W 54. minucie V. Tsyhankov zdobył swoją drugą bramkę w meczu po asyście od Savinho. To podwyższyło wynik na 4-0 i przypieczętowało całkowitą przewagę gospodarzy.

Granada CF nie była w stanie odpowiedzieć na intensywne ataki Girony, a sytuacja stała się jeszcze bardziej dramatyczna dla gości, gdy w 61. minucie Facundo Pellistri otrzymał drugą żółtą kartkę i opuścił boisko, pozostawiając swoją drużynę w dziesiątkę.

Girona wykorzystała swoją przewagę liczebną i w 75. minucie A. Dovbyk zdobył swoją drugą bramkę, tym razem po podaniu od C. Stuaniego. Trzy minuty później, w 78. minucie, C. Stuani sam wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 6-0 po asyście od A. Dovbyka.

Ostateczny cios nadszedł w 90. minucie, kiedy to A. Dovbyk skompletował hat-tricka, ustalając wynik na 7-0. Publiczność na Estadi Municipal de Montilivi wiwatowała na stojąco, ciesząc się z fantastycznego występu swojej drużyny.

Podsumowanie meczu

Mecz zakończył się spektakularnym zwycięstwem Girony, która dominowała na każdym kroku. Sędzia Alejandro Muniz Ruiz miał dużo pracy, rozdając sześć żółtych kartek i jedną czerwoną kartkę. Gospodarze otrzymali trzy żółte kartki: David López w 32. minucie, Portu w 45. minucie i Eric García w 82. minucie. Goście z Granady zostali ukarani czterema żółtymi kartkami: Sergio Ruiz Alonso w 36. minucie, Facundo Pellistri w 39. i 61. minucie (co skutkowało czerwoną kartką), Ricard Sánchez w 43. minucie i José Callejón w 62. minucie.

Girona zakończyła sezon w wielkim stylu, prezentując fantastyczną skuteczność i nie dając żadnych szans rywalom. Granady CF czeka trudne zadanie, aby zrehabilitować się po tej porażce i odpowiednio przygotować się do kolejnych wyzwań. Dla kibiców Girony ten mecz na pewno na długo pozostanie w pamięci jako jedno z najbardziej spektakularnych zwycięstw w historii klubu.