Dnia 2024-01-21 20:00 miało miejsce spotkanie Girona kontra Sevilla zakończone wynikiem 5-1

W niedzielnym starciu w ramach 21. kolejki La Ligi drużyna Girony podejmowała Sevillę na Estadi Municipal de Montilivi. Mecz zakończył się zdecydowaną wygraną gospodarzy, którzy pokonali rywali 5-1. Już w pierwszej połowie Girona wyszła na prowadzenie i utrzymała przewagę do końcowego gwizdka sędziego. Szczegóły spotkania poniżej.

Girona 5-1 Sevilla: Bezlitosne zwycięstwo gospodarzy

Mecz pomiędzy drużynami Girona i Sevillą odbył się w Estadi Municipal de Montilivi w ramach 21. kolejki La Liga. Spotkanie zakończyło się spektakularnym zwycięstwem Girony 5-1.

Gospodarze rozpoczęli mecz z determinacją, a już w 10. minucie Adrià Pedrosa zdobył bramkę dla Sevilli, dając drużynie gości prowadzenie 1-0. Jednak Girona szybko odpowiedziała, aż trzy bramki padły w ciągu pięciu minut, dzięki strzałom Sávio, Portu oraz Yan Couto, zapewniając swojej drużynie prowadzenie 3-1 na przerwę.

W drugiej połowie gospodarze nadal dominowali na boisku. W 56. minucie Sávio podwyższył prowadzenie dla Girony, a następnie w 89. minucie Miguel Gutiérrez ustalił wynik meczu na 5-1.

Spotkanie nie obyło się bez kartek - Djibril Sow otrzymał żółtą kartkę w 61. minucie, a Hannibal Mejbri dołączył do niego z żółtą kartką w 63. minucie. Drużyna gości nie zdołała zrewanżować się za stratę bramek i zakończyła mecz z dwoma zawodnikami ukaranymi kartkami.

Girona zaprezentowała się jako silny zespół, który skutecznie wykorzystał swoje szanse bramkowe i zasłużenie wygrał ten mecz. Obydwa zespoły teraz przygotują się do kolejnych spotkań, z Gironą zmierzą się Mallorca, Celta Vigo, Real Sociedad, a Sevilla zmierzy się z Atletico Madrid, Osasuna oraz Rayo Vallecano.